OSP w Piławie Dolnej uroczyście odebrała nową remizę

2019-07-16

OSP w Piławie Dolnej uroczyście odebrała nową remizę

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piławie Dolnej odebrali w sobotę 13 lipca zmodernizowaną remizę strażacką. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Następnie, przy dźwiękach orkiestry dętej z Bielawy, uczestnicy przemaszerowali do nowej remizy.

Ulewny deszcz zakłócił nieco dalszy scenariusz uroczystości. Pierwotnie miały się one odbyć na placu przed remizą, ale ze względu na niesprzyjającą aurę dalsza część odbyła się już w budynku. Zebranych gości przywitał Prezes OSP Piława Dolna Kazimierz Kowalczuk. Głos zabrali również Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, i naczelnik OSP Piława Dolna Józef Ostrowski.

Wyróżniający się strażacy otrzymali też specjalne odznaczenia. Krzysztof Ostrowski odebrał złoty medal za zasługi dla pożarnictwa, a Mateusz Rusinowski i Andrzej Sądej - odznaki wzorowego strażaka.

Po zakończeniu ceremonii i uroczystym przecięciu wstęgi ksiądz Leszek Baranowski poświęcił nową remizę. Zebrani mogli obejrzeć wszystkie pomieszczenia. W remizie, oprócz garażu, znajduje się też biuro oraz pomieszczenia socjalne. Remiza zyskała również ogrzewanie gazowe.

Następnie uczestnicy uroczystości przenieśli się do sali wiejskiej w Piławie Dolnej. Tam Kazimierz Kowalczuk wręczył paniom ze Stowarzyszenia Piława Dolna podziękowania za przygotowanie poczęstunku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Źródło: sołectwo Piława Dolna