Strona główna

Opaski bezpieczeństwa już u Seniorów

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2023-07-27

Opaski bezpieczeństwa już u Seniorów

aktualności Gmina Dzierżoniów

W ubiegłym tygodniu Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów Piotr Podkówka wręczył 20 mieszkańcom naszej gminy opaski bezpieczeństwa. Jest to efekt realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023 współfinansowanego z dotacji celowej budżetu państwa.

Całkowity koszt realizacji projektu to 15.480,00 zł z czego dofinansowanie wyniosło 11.042,00 zł, a wkład własny gminy to 4.438,00 zł.

Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia. Kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych w naszej gminie, zakupiono opaski, które mogą uratować życie Seniorom. Opaski są wyposażone w przycisk bezpieczeństwa - sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami oraz monitoring podstawowych czynności życiowych. "Opieka na odległość" gwarantuje szeroko pojęty system bieżącego monitorowania stanu seniora w miejscu jego zamieszkania oraz pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia seniora ? zarówno spowodowanego problemami w zachowaniu funkcji życiowych, jak również w sytuacji wystąpienia incydentów w miejscu zamieszkania.

Wszystkim Seniorom życzymy dużo zdrowia, bezpieczeństwa i oby opaska nie musiała być przez nich wykorzystywana.

Opaski bezpieczeństwa już u SeniorówOpaski bezpieczeństwa już u SeniorówOpaski bezpieczeństwa już u SeniorówOpaski bezpieczeństwa już u SeniorówOpaski bezpieczeństwa już u SeniorówOpaski bezpieczeństwa już u SeniorówOpaski bezpieczeństwa już u SeniorówOpaski bezpieczeństwa już u SeniorówOpaski bezpieczeństwa już u Seniorów
powrót do poprzedniej strony