AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-11-23

Odbiór mostu w Mościsku

aktualności Gmina Dzierżoniów

Zakończyła się trwająca od lipca modernizacja mostu w Mościsku. Zadanie zrealizowane zostało przez Powiat Dzierżoniowski. Wartość prac sięgnęła blisko 1 mln złotych, a 70 procent tej kwoty (689 668,38 zł) pokrył Fundusz Dróg Samorządowych.

Finansowy wkład w inwestycję w kwocie 50 tysięcy złotych miało także Nadleśnictwo Świdnica. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym Powiat Dzierżoniowski zapłacił z własnego budżetu za modernizację mostu jedynie 245 572,16 zł.

Odbiór techniczny mostu odbył się w poniedziałek 23 listopada. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał starosta Grzegorz Kosowski oraz przedstawiciel wykonawcy.

Celem inwestycji była przede wszystkim poprawa stanu technicznego mostu, który jest największą tego typu konstrukcją położoną na drogach zarządzanych przez Powiat Dzierżoniowski. Inwestycja polegała między innymi na wykonaniu nowej nawierzchni, odnowieniu i wzmocnieniu wsporników podchodnikowych oraz przęseł.

Ponadto wykonane zostały nowe dojazdy i dojścia do mostu, zamontowano nowe urządzenia dylatacyjne, a także naprawione zostały powierzchnie boczne i spodnie mostu. Dodatkowo naprawiono spoiny w przyczółkach i filarach oraz zamontowano nowe balustrady ochronne.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Odbiór mostu w MościskuOdbiór mostu w MościskuOdbiór mostu w MościskuOdbiór mostu w MościskuOdbiór mostu w Mościsku
powrót do poprzedniej strony