2022-08-26

O inwestycjach na sesji Rady Gminy

Inwestycje prowadzone przez gminę - stan ich zaawansowania, efektywność i wykorzystanie środków zewnętrznych były głównym tematem powakacyjnej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się w czwartek 25 sierpnia.

Najważniejsze przedsięwzięcia - zarówno te zakończone, jak i obecnie realizowane - przedstawiła pani Kamila Wegner kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Planowania Przestrzennego.

Sesja była również okazją do wręczenia aktów powołania dyrektorów gminnych placówek oświatowych na kadencję od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2027 r. Dyrektorem Przedszkola Gminnego "Wielka Przygoda" w Dzierżoniowie została pani Jolanta Stawarz. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej funkcję dyrektora pełnić będzie pani Sylwia Toboła. Pani Agnieszka Gadomska otrzymała natomiast akt powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku na okres jednego roku szkolnego. W trakcie sesji został również wręczony akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pani Joannie Górce, nauczycielce z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Radni przyjęli też kilka uchwał, m.in. w sprawach: przekształcenia Gminnego Przedszkola Publicznego w Dobrocinie poprzez zmianę siedziby, zmian w Budżecie Gminy Dzierżoniów na rok 2022, określenia zasad i rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze w szkołach i placówkach oświatowych, określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych pedagoga szkolnego a także nauczycieli w różnym wymiarze godzin.

Jednym z ostatnich punktów, było uznanie jako niezasadnej skargi na dyrektora Żłobka Gminnego "Sudeckie Skrzaty".