2020-08-28

O inwestycjach na sesji Rady Gminy

Inwestycje prowadzone przez gminę - stan ich zaawansowania, efektywność i wykorzystanie środków zewnętrznych były głównym tematem powakacyjnej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się w czwartek 27 sierpnia.

Najważniejsze przedsięwzięcia - zarówno te zakończone, jak i planowane do realizacji - przedstawił kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Planowania Przestrzennego Radosław Michałek.

Radni przyjęli również kilka uchwał, m.in. w sprawie zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za rok 2020 r. przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie gminy Dzierżoniów i zwrotu części tej opłaty, a także zatwierdzenia "Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych dla gminy Dzierżoniów na lata 2019-2023".

Rada wyraziła także zgodę na przystąpienie naszej gminy do spółki pod firmą Energia Komunalna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Dzierżoniowie.

O inwestycjach na sesji Rady GminyO inwestycjach na sesji Rady Gminy