2018-08-30

O inwestycjach na sesji Rady Gminy

Inwestycje prowadzone przez gminę - stan ich zaawansowania, efektywność i wykorzystanie środków zewnętrznych były głównym tematem powakacyjnej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się w czwartek 30 sierpnia.

Sesja była również okazją do wręczenia byłemu prezesowi Koła Gminnego Związku Kombatantów RP Stanisławowi Koncewiczowi aktu mianowania na stopień oficerski podporucznika. Akt wraz z gratulacjami wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kłodzku ppłk Marek Tomaszewski.

Następnie wójt Marek Chmielewski wręczył dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach Urszuli Zając akt powołania na kolejną kadencję (2018-2023).

Głównym tematem posiedzenia był stan zaawansowania inwestycji prowadzonych przez naszą gminę w 2018 r. O najważniejszych przedsięwzięciach - zarówno tych zakończonych, jak i planowanych do realizacji - opowiedziała kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Planowania Przestrzennego Ewa Chryczyk.

Wśród opisanych inwestycji były między innymi: przebudowa drogi Myśliszów - Ostroszowice, termomodernizacja 7 budynków użyteczności publicznej, przebudowa ul. Leśnej w Uciechowie, zakup i remont czterech lokali mieszkalnych w budynku Tuszyn 39 czy budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Uciechowie (w ramach programu OSA).

Radni przyjęli również kilka uchwał, m.in. w sprawie podziału gminy Dzierżoniów na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych, uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Dobrocin i Uciechów czy zasad usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.