2025-12-11

O historii sportu w gminach partnerskich - spotkanie transgraniczne w pałacu w Kiełczynie
10 grudnia w Pałacu w Kiełczynie odbyło się transgraniczne spotkanie pt. "Kluby sportowe w Dolní Čermná i w Gminie Dzierżoniów - historia i możliwości współpracy".
Wójt Gminy Dzierżoniów Marcin Pięt oraz przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Włodek gościli delegację z partnerskiej gminy Dolní Čermná, na czele ze starostą Petrem Helekalem (obecni byli także radny Radek Roller oraz Katerina Vesela), a także przedstawicieli klubów sportowych Gminy Dzierżoniów.
Uczestnicy spotkania zapoznali się z dwiema prezentacjami na temat historii sportu w gminach partnerskich, dyskutowali także na temat możliwości rozwoju współpracy.
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu "Historia inspiracją współpracy na polsko-czeskim pograniczu".



















