2022-09-05

Nowy pojazd dla OSP Mościsko

Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku przekazano nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Uroczystość odbyła się w 4 września w Mościsku.

Po mszy św. w kościele parafialnym, pododdziały i goście w przemaszerowali pod budynek Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów, gdzie w asyście pocztów sztandarowych jednostek OSP z terenu gminy, z zachowaniem ceremoniału strażackiego, dokonano uroczystego przekazania pojazdu jednostce OSP Mościsko.

W uroczystości udział wzięli druhowie OSP i funkcjonariusze PSP na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Michałem Piętą oraz zaproszeni goście, między innymi: przedstawiciele parlamentarzystów, Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Radni Rady Gminy Dzierżoniów z Przewodniczącym Grzegorzem Powązką oraz mieszkańcy.

W czasie uroczystości pamiątkowymi medalami uhonorowani zostali byli i obecni druhowie OSP Mościsko oraz osoby i instytucje zaangażowane w pomoc przy zakupie nowego pojazdu.

Wszystkim druhom OSP Mościsko jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pełną poświęcenia służbę na rzecz mieszkańców naszego regionu. Życzymy Wam dalszych sukcesów, dobrego zdrowia oraz bezpiecznej i spokojnej służby, a także zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.