2020-11-17

Nowy chodnik w Owieśnie

W Owieśnie zakończono budowę chodnika. Inwestycja była współfinansowana z budżetu województwa dolnośląskiego w ramach konkursu pn. "Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2020".

Wnioski w ww. konkursie mogły składać tylko gminy - dlatego na czas realizacji przedsięwzięcia, na mocy uchwały Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, droga powiatowa przebiegająca przez Owiesno została przekazana gminie Dzierżoniów.

W ramach zadania powstało 800 mb chodnika i dwa interaktywne przejścia dla pieszych. Inwestycja w dużym stopniu wpłynie więc na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Koszt zadania to 290 tys. zł, z czego 127 790 zł pochodziło z budżetu gminy Dzierżoniów, a 50 tys. zł - z budżetu powiatu dzierżoniowskiego. Kwota dotacji wyniosła 112 210 zł.

Nowy chodnik w OwieśnieNowy chodnik w Owieśnie