2020-11-12

Nowe życie pałacu w Piławie Dolnej

Zakończył się remont części parterowej tzw. "Czerwonego pałacu" w Piławie Dolnej. Wyremontowana sala i pomieszczenia przyległe zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wkrótce będą służyły mieszkańcom sołectwa, członkom stowarzyszeń i zespołów folklorystycznych, a także podopiecznym Fundacji "Pokolorujmy Szarość" i uczniom Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy "Bajeczne Wzgórza".

Koszt prac wyniósł ok. 300 tys. zł. 1/3 tej kwoty to udział finansowy Fundacji "Pokolorujmy Szarość". Środki te zebrano przy wsparciu Grupy Polskie Górnictwo Skalne podczas zbiórek i licytacji, w ramach których można było zakupić przedmioty własnoręcznie wykonane przez podopiecznych fundacji. Pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy Dzierżoniów.

To kolejne prace remontowe w pałacu. W ubiegłym roku w ramach prac adaptacyjnych odnowione zostały: sala klubowa, sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych, szatnia, pomieszczenie kuchenne, oranżeria i sanitariaty. Wymieniono też m.in. instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Na potrzeby centralnego ogrzewania wykonana została również kotłownia wraz z instalacją gazową i przyłączem.

16 grudnia 2019 r. w wyremontowanej wtedy części pałacu uroczyście otwarto Klub Senior+. Placówka została doposażona w sprzęt rehabilitacyjny, meble i inne niezbędne urządzenia umożliwiające naszym seniorom spędzanie wolnego czasu w jak najlepszych warunkach.