AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-11-10

Nowe wyposażenie sal wiejskich

aktualności Gmina Dzierżoniów

Regionalny program Odnowa Dolnośląskiej Wsi to instrument wsparcia obszarów wiejskich, który został wprowadzony w 2009 r. przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Gmina Dzierżoniów co roku korzysta z możliwości dofinansowania różnego rodzaju zadań, które pozytywnie wpływają na jakość życia mieszkańców i stymulują rozwój lokalnych społeczności.

W 2020 roku postanowiono uzupełnić wyposażenie sal wiejskich, głównie o nowe i funkcjonalne stoły i krzesła. Dotychczasowe wyposażenie jest zużyte, a brak sprzętu ogranicza możliwości organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć na terenie miejscowości. Nowe stoły i krzesła trafiły do Ostroszowic, Jodłownika, Owiesna i Uciechowa.

Realizacja zadania miała także na celu wyposażenie nowo wybudowanej sali wiejskiej w Książnicy. Oprócz składanych stołów i solidnych drewnianych krzeseł, wyposażono salę komputerową i zakupiono materiał roślinny niezbędny do zagospodarowania terenu wokół obiektu. Tę część projektu wykonali sami mieszkańcy Książnicy. Posadzono 800 szt. grabu pospolitego, który ma stanowić niepowtarzalny żywopłot okalający teren, a także posiano trawę.

W ramach projektu pn. "Zakup wyposażenia do sal wiejskich na terenie gminy Dzierżoniów" zakupiono 63 stoły składane, 250 krzeseł, 6 zestawów do sali komputerowej składających się z biurka i krzesła, a także 800 sadzonek grabu pospolitego i 75 kg trawy. Wartość zadania to 55 751,06 zł, z czego 27 875 zł to dofinansowanie z budżetu województwa dolnośląskiego, a 27 876,06 zł - z budżetu gminy Dzierżoniów.

Mamy nadzieję, że panująca epidemia wkrótce się zakończy i mieszkańcy ponownie będą mogli organizować liczne i ciekawe przedsięwzięcia, wykorzystując zakupione w projekcie sprzęty.

Nowe wyposażenie sal wiejskichNowe wyposażenie sal wiejskichNowe wyposażenie sal wiejskichNowe wyposażenie sal wiejskichNowe wyposażenie sal wiejskichNowe wyposażenie sal wiejskichNowe wyposażenie sal wiejskichNowe wyposażenie sal wiejskich
powrót do poprzedniej strony