Nowe umundurowanie specjalne dla strażaków z OSP Mościsko

2020-12-30

Nowe umundurowanie specjalne dla strażaków z OSP Mościsko

28 grudnia 2020 r. jednostka OSP Mościsko otrzymała nowe, kompletne umundurowanie specjalne. Nowy sprzęt druhom przekazali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Powązka. W spotkaniu uczestniczył Marcin Pięt dyrektor Biura Posła do PE Anny Zalewskiej.

Wartość przekazanego umundurowania to prawie 20 tysięcy zł. Zakup mundurów został dofinansowany kwotą 18 996,12 zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Umundurowanie, które zostało przekazane druhom OSP Mościsko znacząco poprawi bezpieczeństwo strażaków w czasie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych.

Gmina Dzierżoniów na bieżącą działalność gminnych jednostek OSP oraz ubezpieczenie druhów i pojazdów przeznacza z budżetu kwotę 160 tys. zł.

Materiał zdjęciowy: Doba.pl