Strona główna

Nowe rady sołeckie w Jodłowniku, Nowiźnie, Mościsku i Jędrzejowicach

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-02-18

Nowe rady sołeckie w Jodłowniku, Nowiźnie, Mościsku i Jędrzejowicach

aktualności Gmina Dzierżoniów

W sołectwach gminy Dzierżoniów odbyły się kolejne zebrania wiejskie. Tym razem nowe rady sołeckie wybrali mieszkańcy Jodłownika, Nowizny, Mościska i Jędrzejowic.

Jednym z najważniejszych punktów zebrania wiejskiego, które odbyło się 8 lutego w Jodłowniku, był wybór nowej rady sołeckiej. W trakcie spotkania Wojciech Świtalski przedstawił przybyłym sprawozdania z wykorzystania środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego w roku ubiegłym oraz z działalności sołtysa i rady sołeckiej Jodłownika w minionej kadencji.

Zebranie wiejskie dokonało również wyboru nowej rady sołeckiej. W jej skład weszli: Ewelina Świtalska, Robert Warchoł, Izabela Kulig, Agnieszka Błaszkiewicz, Sebastian Błaszkiewicz, Aleksander Behan, Daniel Kaleta i Monika Warchoł.

Kolejne zebranie wiejskie odbyło się 12 lutego w Nowiźnie. Sprawozdania z wykorzystania środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego w roku ubiegłym oraz z działalności sołtysa i rady sołeckiej w minionej kadencji przedstawiła sołtys Nowizny Henryka Latacz.

W skład nowej rady sołeckiej weszli: Jarosław Garbacz, Marek Kuriata, Jacek Błaszczykiewicz, Michał Błaszczykiewicz, Wioletta Drozdowska, Mirosław Mądrzejewski i Arkadiusz Gniedziejko.

15 lutego na zebraniu wiejskim spotkali się z kolei mieszkańcy Mościska. Podobnie jak w Jodłowniku i Nowiźnie, mieszkańcy wysłuchali sprawozdań z wykorzystania środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego oraz z działalności sołtysa i rady sołeckiej w minionej kadencji. Przedstawiła je sołtys Mościska Danuta Martowłos.

Zebranie wiejskie dokonało również wyboru nowej rady sołeckiej. W jej skład weszli: Grzegorz Zieliński, Krzysztof Cichy, Grzegorz Powązka, Iwona Adamczyk i Ewa Matyasik.

Natomiast 16 lutego nową radę sołecką w składzie: Krzysztof Hohol, Józef Hohol, Małgorzata Hohol, Katarzyna Górko i Jerzy Fyszko wybrali mieszkańcy Jędrzejowic.

W trakcie spotkania sprawozdania z wykorzystania środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego w roku ubiegłym oraz z działalności sołtysa i rady sołeckiej Jędrzejowic w minionej kadencji przedstawiła zebranym sołtys Czesława Gorgol.

Nowe rady sołeckie w Jodłowniku, Nowiźnie, Mościsku i JędrzejowicachNowe rady sołeckie w Jodłowniku, Nowiźnie, Mościsku i JędrzejowicachNowe rady sołeckie w Jodłowniku, Nowiźnie, Mościsku i JędrzejowicachNowe rady sołeckie w Jodłowniku, Nowiźnie, Mościsku i Jędrzejowicach
powrót do poprzedniej strony