Strona główna

Nowe połączenie autobusowe na trasie Dzierżoniów

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-07-19

Nowe połączenie autobusowe na trasie Dzierżoniów - Uciechów

aktualności Gmina Dzierżoniów

W związku z wnioskami mieszkańców zostało uruchomione nowe połączenie autobusowe Zakładu Komunikacji Miejskiej w Bielawie do Uciechowa. Inicjatywa ta została podjęta przez władze gminy Dzierżoniów, po uzgodnieniach z władzami miast Dzierżoniowa i Bielawy. Wprowadzenie tych kursów jest uzupełnieniem luki w komunikacji dla mieszkańców Uciechowa.

Autobus ZKM Bielawa linii A z przystanku przy ul. Wrocławskiej w Uciechowie odjeżdża do Dzierżoniowa w dni robocze o godz. 5:23 i 11:43.

Kurs poranny pozwala mieszkańcom Uciechowa na bezpośredni dojazd do pracy na Strefę Ekonomiczną w Dzierżoniowie, po drodze zatrzymując się na przystankach: ul. Piłsudskiego, Wrocławska (szkoła nr 4), Korczaka, Sikorskiego II, Sikorskiego I, os. Tęczowe, Lidl, Złota II, Technika Szpitalna, Strefa Ekonomiczna, Strefa Orion, Strefowa, Technika Szpitalna, a po przystankach na strefie: Bar Kaprys, Piłsudskiego, Ząbkowicka, Wojska Polskiego I, kończąc kurs na ul. Staszica.

Natomiast kursem o 11.43 można dojechać do Dzierżoniowa na przystanki: ul. Wrocławska (szkoła nr 4), Bielawska Stadion; Piłsudskiego, po zmianie na linię B dalej (w ramach tego samego biletu) można dojechać os. Jasne, Tęczowe, os. Zielone, ul. Kasztanowa, os. Zielone II, Świdnicka Polmozbyt i kończąc kurs na ul. Nowowiejskiej.

Kurs linii A do Uciechowa o 11:15, rozpoczyna trasę z przystanku przy ul. Piłsudskiego w Dzierżoniowie, a następnie zatrzymuje się na przystankach: Wrocławska (szkoła), Korczaka, Sikorskiego II, Sikorskiego I, os. Tęczowe, Lidl, Bar Kaprys, Piłsudskiego (11:27), Ząbkowicka, Wojska Polskiego I, Staszica, Batalionów Chłopskich (11:35), Uciechów ul. Wrocławska.

W autobusach ZKM obowiązują wyłącznie bilety ZKM Bielawa. Bilet jednorazowy na trasie Uciechów - Dzierżoniów kosztuje 3,40 zł (ulgowy - 1,70 zł) i zachowuje swoją ważność od momentu wejścia do autobusu i jego skasowania w kasowniku do przyjazdu na końcowy przystanek wskazany w rozkładzie jazdy. Dla kursu z godziny 5:23 to przystanek na ul. Staszica w Dzierżoniowie, a dla kursu z godziny 11:43 - przystanek na ul. Nowowiejskiej w Dzierżoniowie.

Bilety ZKM dostępne są w sieci dystrybucji detalicznej i w systemie zakupów w sieci telefonii komórkowej (przy użyciu aplikacji na telefon moBilet) oraz w biletomatach stacjonarnych i mobilnych (w autobusach).

Od 1 sierpnia br. do obiegu zostaną wprowadzone bilety czasowe, które pozwolą na realizowanie przesiadek w trakcie podróży autobusami ZKM. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie: 74-832-87-77 oraz na stronie internetowej ZKM Bielawa.

Dla przypomnienia podajemy również rozkłady jazdy autobusów (w dni robocze), które obsługiwane są przez prywatnych przewoźników - przystanek na ul. Wrocławskiej w Uciechowie:

  • Kierunek Dzierżoniów: 7:10 (kurs również w soboty); 7:30 (kurs w dni nauki szkolnej), 9:25, 13:15, 15:44 (kurs również w soboty i niedziele), 19:25.
  • Kierunek Łagiewniki: 7:32 (kurs również w soboty i niedziele), 8:14, 11:54, 14:14 (kurs w dni nauki szkolnej), 15:02, 15:34 (kurs w dni nauki szkolnej), 18:29.

powrót do poprzedniej strony