AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-12-10

Nowa łódź dla OSP Mościsko

aktualności Gmina Dzierżoniów

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku 6 grudnia odbyło się przekazanie przez Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego zakupionej przez naszą gminę 10-osobowej nowoczesnej łodzi ratowniczej wraz z silnikiem i osprzętem.

W uroczystości przekazania, oprócz obdarowanych druhów OSP Mościsko, wzięli udział: Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Powązka, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie brygadier Mariusz Piasecki, Komendant Gminny ZOSP RP w Dzierżoniowie kapitan Krzysztof Kot oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dzierżoniowie druh Dariusz Gortych.

Wydatkując na zakup łodzi z budżetu gminy blisko 45 000 zł wzięto pod uwagę fakt, że sprzęt ten jest niezbędny do ratowania ludzi w przypadku powodzi oraz innych zagrożeń. OSP Mościsko jest ponadto jedyną jednostką na terenie gminy oraz jedną z dwóch jednostek OSP na terenie powiatu dzierżoniowskiego posiadającą sprzęt pływający do ratownictwa wodnego. W Mościsku znajduje się też kilka zbiorników wodnych, a przez teren gminy przepływa rzeka Piława oraz potoki Kłomnica, Gniły i Jadkowa.

Koszt zakupu wsparła firma ubezpieczeniowa Maximus Broker Sp. o.o. z siedzibą w Toruniu, która przekazała kwotę 1 000 zł. W przedsięwzięciu swój udział finansowy mieli również ochotnicy z OSP w Mościsku, którzy ze składek członkowskich przekazali na zakup łodzi 9 000 zł.

Dzięki nowym zakupom ewentualna pomoc dla osób potrzebujących dotrze sprawniej, co znacznie przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko gminy, ale i powiatu.

Przekazując łódź wójt pogratulował strażakom, życząc jednocześnie, aby była wykorzystywana przede wszystkim w celach ćwiczebnych.

Nowa łódź dla OSP Mościsko Nowa łódź dla OSP Mościsko
powrót do poprzedniej strony