2021-09-14

Niezwykły spektakl na podstawie prozy Brunona Schulza

"Rodzina i świat w dziecięcej wizji - Schulz reinterpretacje" to projekt - spektakl teatralny na najwyższym artystycznym poziomie, z udziałem profesjonalistów ze świata kultury i sztuki. To przeniesienie prozy Brunona Schulza, jej ujęcia świata, rodziny do współczesności.

Odniesienie się do zagadnień dotyczących trudności postrzegania świata, rzeczywistości, która nie jest wolna od problemów, nie jest beztroska, ale potrafi być, dzięki artystom i sztuce, baśniowo piękna i budująca.

Aktorami w spektaklu o charakterze integracyjnym są zarówno studenci szkoły teatralnej, jak i aktorzy-amatorzy, seniorzy ze środowisk wiejskich oraz osoby z niepełnosprawnością.

Proza Brunona Schulza stanowiąca dziedzictwo narodowe, klasykę polskiej literatury, stanie się płaszczyzną integrującą świat sztuki z przedstawicielami społeczności lokalnych, wiejskich, zagrożonych wykluczeniem.

Reżyseria: Ewelina Ciszewska
Muzyka: Beata, Dariusz Wołczyk, Emilia Danilecka, Joanna Trzaska
Sztuki wizualne, reżyseria światła: Robert Baliński
Operator światła, akustyka: Sławomir Tomaszuk

Spektakle:

• 16 września, 13.00 - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej, ul. Szkolna 6,
  • 18 września, 11.00 - Ośrodek Kultury i Sportu "Wyspa Koni" Ostroszowice, ul. Polna 15,
  • 18 września, 19.00 - Miejski Ośrodek Kultury w Piławie Górnej, ul. Piastowska 40,
  • 19 września,16.00 - Synagoga Rutika w Dzierżoniowie, ul. Krasickiego 28.

Wstęp wolny.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Organizator:
Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" z Wrocławia

Partnerzy:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej
Teatr Sztuk
Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka w Piławie Górnej
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Patronat:
Fundacja Beiteinu Chaj przy Synagodze Rutika w Dzierżoniowie