AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2024-05-20

Nie daj się wciągnąć - wybieraj tylko dobre drogowskazy

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jak co roku uczniowie gminnych szkół podstawowych wzięli udział w zmaganiach pn. "Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzeniu, które realizowane jest w ramach kampanii profilaktycznej "Nie daj się wciągnąć - wybieraj dobre drogowskazy".

17 maja uczniowie rywalizowali na placu sportowo-rekreacyjnym w Książnicy w XI edycji Drużynowego Wieloboju Lekkoatletycznego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów. W tym roku oprócz drużyn gminnych szkół podstawowych w zawodach udział wzięły reprezentacje Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieszycach i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Sobótki.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieszycach, II - Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobótce, III - Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, IV - Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, V - Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mościsku, VI - Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach. Medale i puchary wręczyli zawodnikom: Wójt Gminy Dzierżoniów Marcin Pięt, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Włodek oraz Radna Rady Gminy Ewa Grzelka.

Uczestnicy wysłuchali również pogadanki profilaktycznej przygotowanej przez dzielnicowego asp. szt. Andrzeja Kłosa. Mundurowy rozmawiał z uczniami o uzależnieniach behawioralnych oraz szeroko pojętym bezpieczeństwie w szkole, nad wodą czy podczas poruszania się po drodze.

Najstarsi uczniowie wybrali się z kolei na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą po Wzgórzach Kiełczyńskich. Przeszli trasę pod opieką podleśniczego Nadleśnictwa Miękinia. Wcześniej ksiądz proboszcz Stanisław Olszowy przybliżył im historię Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Kiełczynie.

Serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Różyckiemu, który przygotował i osobiście nadzorował przebieg konkurencji sportowych, a także opiekunom drużyn oraz funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

powrót do poprzedniej strony