2021-09-13

"Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów". Pierwsze miejsce Gospodarstwa Rolnego Szczypiorki

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego rozstrzygnęły XX edycję wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" na najlepszy regionalny produkt żywnościowy.

I miejsce w konkursie zajął Andrzej Szczypka z Gospodarstwa Rolnego Szczypiorki z Tuszyna. Doceniona została pochodząca z gospodarstwa "szynka wołowa przedgórza sudeckiego".

Celem konkursu było poznanie dolnośląskich produktów żywnościowych osadzonych głęboko w polskiej tradycji, a także upowszechnianie wiedzy o możliwości wykorzystania walorów regionalnych produktów w ofercie lokalnego rolnictwa, turystyki i przetwórstwa.

Ideą konkursu było też przygotowanie producentów do ubiegania się o ochronę zgodną z ustawodawstwem unijnym oraz zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu.

Serdecznie gratulujemy!

Fot.: Facebook Gospodarstwa Rolnego Szczypiorki

Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów Pierwsze miejsce Gospodarstwa Rolnego Szczypiorki