Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

2021-01-26

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. prowadzony będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Obecnie trwają prace organizacyjne i przygotowawcze do spisu.

Zaplanowane na 2021 r. badanie będzie realizowane przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS. Obowiązkiem spisowym będą objęte:

• osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
  • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
25.01.2021 r. Wójt Gminy Dzierżoniów powołał Gminne Biuro Spisowe. Szczegóły w Zarządzeniu.