2022-07-01

Nagroda dla Krystyny Juraszek

W Kazimierzu Dolnym dobiegł końca 56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Na to najważniejsze w Polsce wydarzenie związane z promocją autentycznej polskiej muzyki ludowej oraz zasłużonych dla tradycji artystów składa się przede wszystkim konkurs, w którym udział biorą instrumentaliści i śpiewacy z całego kraju.

W tym roku w konkursie uczestniczyło 27 kapel, 36 zespołów śpiewaczych, 17 instrumentalistów, 30 solistów-śpiewaków oraz 26 grup w konkursie "Mistrz i Uczeń", łącznie 650 artystów ludowych z 13 województw. Z dumą informujemy, że w kategorii "Soliści" drugie miejsce zajęła nasza reprezentantka Krystyna Juraszek z zespołu Pojana. Zaproszenie na to niezwykle wydarzenie otrzymała po eliminacjach w Nowogrodźcu we wrześniu 2021 roku, gdzie wyśpiewała Nagrodę Główną.

Gratulujemy!

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta

Nagroda dla Krystyny JuraszekNagroda dla Krystyny JuraszekNagroda dla Krystyny Juraszek