Na terenie gminy Dzierżoniów staną kolejne lampy solarne

2022-07-15

Na terenie gminy Dzierżoniów staną kolejne lampy solarne

Gmina Dzierżoniów otrzymała dofinansowanie w III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowanego do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Do naszej gminy trafi 1 mln 960 tys. zł na budowę lamp ulicznych zasilanych energią słoneczną.

14 lipca w Łagiewnikach wójt Marek Chmielewski odebrał z rąk premiera Mateusza Morawieckiego promesę na dofinansowanie inwestycji.

W ramach projektu na terenie gminy Dzierżoniów zamontowanych zostanie ok. 130 lamp solarnych. Przewidywana wartość zadania to 2 miliony złotych. Planowany wkład własny gminy wyniesie 40 tys. zł.

Na terenie gminy Dzierżoniów staną kolejne lampy solarneNa terenie gminy Dzierżoniów staną kolejne lampy solarne