AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2023-03-23

"Muzyką malowane..."

aktualności Gmina Dzierżoniów

22 marca 2023 r. do oddziału przedszkolnego grupy "Jeżyki" Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie został zaproszony znany dzierżoniowski artysta, poeta, muzyk pan Marek Cieśla, który przeprowadził zajęcia z elementami muzykoterapii i arteterapii pt. "Muzyką malowane...".

Spotkanie to zapoczątkowało realizację projektu "Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni", opracowanego przez Regionalną Koalicję na Rzecz Zdrowego Starzenia się.

Celem projektu, który będzie realizowany w szkole jest uświadomienie dzieci i młodzieży, że starość to naturalna faza w życiu każdego człowieka oraz potrzeba budowania integracji i więzi międzypokoleniowej. Program obejmie cykliczne warsztaty i zajęcia prowadzone przez zaproszonych gości. Podczas spotkań seniorzy będą dzielić się swoją wiedzą, pasjami i talentem.

Podczas pierwszych zrealizowanych ciekawych zajęć, dzieci miały możliwość poznania różnych instrumentów muzycznych oraz grania na nich w takt śpiewanych piosenek. Tworzyły rysunki, wyobrażając sobie wiosenny dzień podczas słuchania piosenki pt. "Wiosna". Odkrywały świat muzyki wszystkimi zmysłami. Atmosfera dnia była bardzo radosna. Na koniec spotkania dzieci w ramach podziękowania wręczyły gościowi własnoręcznie wykonaną grupową pracę plastyczną.

W ramach projektu realizowanego w Szkole w Tuszynie, zaplanowano dla uczniów również zajęcia plastyczne, kreatywne zajęcia dekoratorskie, ciekawe lekcje o tematyce wielkanocnej, które przeprowadzą zaproszeni seniorzy-edukatorzy.

Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom społeczność uczniowska przekona się, że seniorzy są niezwykłymi, ciekawymi osobami pełnych doświadczeń i pasji.

Koordynator projektu Joanna Chrzan

Muzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowaneMuzyką malowane
powrót do poprzedniej strony