Strona główna

Młodzieżowa Rada Gminy na Szkolnej Konferencji Klimatycznej we Wrocławiu

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2022-03-23

Młodzieżowa Rada Gminy na Szkolnej Konferencji Klimatycznej we Wrocławiu

aktualności Gmina Dzierżoniów

W dniach 17-19 marca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się Szkolna Konferencja Klimatyczna zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocław i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Dla uczestników przygotowano obszerny program, który poruszał większość bieżących spraw związanych ze zmianami klimatu.

Do młodych odbiorców, którzy mogą podjąć się działań na rzecz ochrony świata przed niewłaściwą gospodarką i zmieniać codzienne nawyki na te lepsze, kierowali swoje prelekcje i prowadzili dyskusję eksperci związani z ekonomią, klimatem i dietetyką (m.in. profesor Szymon Malinowski, znany popularyzator wiedzy o zmianach klimatu).

W piątek 18 marca na cykl wykładów udała się do Wrocławia Młodzieżowa Rada Gminy Dzierżoniów wraz ze swoim opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem. Młodzi radni byli uczestnikami niezwykle interesujących wykładów: "Klimat na talerzu", "Z etyką na słońce - w poszukiwaniu kultury trwałości", "Migracje klimatyczne - kto, gdzie, dlaczego", "Drzewa nas nie zbawią - ale i tak ich potrzebujemy".

Zdobyta wiedza jest bardzo cenna, bo w dużej mierze od młodych ludzi zależy, czy przyszłe pokolenia będą się jeszcze cieszyć zieloną planetą. Z pewnością nie będą to jedyne działania podjęte w tym kierunku przez Młodzieżową Radę Gminy Dzierżoniów.

opracował Jarosław Pawlaczek

Młodzieżowa Rada Gminy na Szkolnej Konferencji Klimatycznej we WrocławiuMłodzieżowa Rada Gminy na Szkolnej Konferencji Klimatycznej we WrocławiuMłodzieżowa Rada Gminy na Szkolnej Konferencji Klimatycznej we Wrocławiu
powrót do poprzedniej strony