Strona główna

Mit, archetyp kontra współczesność

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2024-05-15

Mit, archetyp kontra współczesność

aktualności Gmina Dzierżoniów

Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" zaprasza już w czwartek 16 maja 2024 r. o godz. 18:30 do Ośrodka Kultury i Sportu "Wyspa Koni" w Ostroszowicach, ul. Polna 15 (wstęp wolny) na wyjątkowe przedstawienie, które jest owocem pracy młodych artystów z Polski, Rumunii i Słowacji.

"Mit, archetyp kontra współczesność" to spektakl, nad którym młodzież intensywnie pracowała podczas warsztatów w ramach 15-miesięcznego projektu dofinansowanego przez Unię Europejską. Spektakl przybliży uwspółcześnione wersje greckich mitów, wzbogacone o chóralne pieśni w języku greckim, których autorem jest Józef Markocki, przywołujące atmosferę dionizyjskich misteriów, ale w formie zrozumiałej dla współczesnego odbiorcy.

Reżyserem spektaklu jest Józef Markocki, założyciel Teatru Formy, uczeń legendarnego Henryka Tomaszewskiego. Muzykę do spektaklu skomponował uznany kompozytor teatralny Sambor Dudziński. Liderem grupy słowackiej i reżyserem teatru "Divadlo Poecie White" oraz części przedstawienia na podst. S. Mrożka jest Zuzana Varhaníková.

Młodzi artyści biorący udział w projekcie to uczestnicy Fundacji "Otwórz Drzwi" z Wrocławia, Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Základnej umeleckej školy Dezidera Kardoša z Bánovce nad Bebravou na Słowacji oraz Asociatia Comunitatilor Interculturale z Oradea w Rumunii. Projekt otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji, by zobaczyć, jak mitologia spotyka się z nowoczesnością na scenie.

Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" serdecznie zaprasza.

Mit, archetyp kontra współczesność
powrót do poprzedniej strony