Mieszkańcy Włók odebrali nagrodę za "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi"

2019-10-07

Mieszkańcy Włók odebrali nagrodę za "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi"

30-osobowa delegacja gminy Dzierżoniów uczestniczyła w sobotę 5 października w finale konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska". Uroczysta gala odbyła się w miejscowości Opawa, która w tegorocznej edycji konkursu zdobyła tytuł "Najpiękniejszej Wsi". Podczas uroczystego podsumowania lokalnym liderom towarzyszyła Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Wśród laureatów konkursu już po raz kolejny znalazła się inicjatywa mieszkańców naszej gminy. Projekt "Nowe życie Gnejsów we Włókach" został uznany przez komisję konkursową za najlepszy i zajął I miejsce w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi".

Podczas uroczystej gali mieszkańcy Włók z Marcinem Piętem na czele odebrali nagrodę z rąk poseł Iwony Krawczyk oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

W Opawie naszą gminę reprezentowała również delegacja sołectwa Uciechów, które w ubiegłym roku zwyciężyło w konkursie i uzyskało tytuł "Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej".

Przedstawiciele Uciechowa wraz z sołtys Elżbietą Filipek przekazali na ręce tegorocznych laureatów statuetkę - słynnego już koguta, który jest symbolem odnowy wsi na Dolnym Śląsku.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszym mieszkańcom!

Mieszkańcy Włók odebrali nagrodę za Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsiMieszkańcy Włók odebrali nagrodę za Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsiMieszkańcy Włók odebrali nagrodę za Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsiMieszkańcy Włók odebrali nagrodę za Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsiMieszkańcy Włók odebrali nagrodę za Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi - fot. Krzysztof SzustkaMieszkańcy Włók odebrali nagrodę za Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi - fot. Krzysztof SzustkaMieszkańcy Włók odebrali nagrodę za Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi - fot. Krzysztof SzustkaMieszkańcy Włók odebrali nagrodę za Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi - fot. Krzysztof Szustka