Mieszkańcy Mościska odebrali nagrodę za "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi"

2021-11-08

Mieszkańcy Mościska odebrali nagrodę za "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi"

Delegacja gminy Dzierżoniów uczestniczyła w sobotę 6 listopada w finale konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska". Podczas uroczystego podsumowania lokalnym liderom towarzyszyła Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Celem konkursu było wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich, które staną się inspiracją dla innych wsi. Tegoroczny konkurs został zorganizowany w 2 kategoriach: "Najpiękniejsza Wieś" oraz "Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi".

Wyniki w kategorii "Najpiękniejsza wieś":

• I miejsce - Sulistrowice w gminie Sobótka;
  • II miejsce - Uraz w gminie Oborniki Śląskie;
  • III miejsce - Burkatów w gminie Świdnica.

Wyniki w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi":

• I miejsce - Mościsko w gminie Dzierżoniów za projekt "Tradycje i zwyczaje spod strzechy, czyli pierzajki i nie tylko";
  • II miejsce - Żabice w gminie Chocianów za przedsięwzięcie "Żabice - Wioska z Rechotem";
  • III miejsce - Moskorzyn w gminie Polkowice za przedsięwzięcie "Utworzenie wioski tematycznej pn. Moskorzyn - wioska młynów i chleba".

Podsumowanie konkursu odbyło się w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce. Mościsko za zajęcie pierwszego miejsca otrzymało nagrodę w wysokości 10 000 zł.

W drugiej części spotkania uczestnicy przespacerowali się po Sulistrowicach - Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2021. Poznali m.in. projekty w zakresie odnowy wsi zrealizowane przez mieszkańców .

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

fot.: Krzysztof Szustka