Mieszkańcy gminy uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości

2018-11-13

Mieszkańcy gminy uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały w tym roku wyjątkowy charakter. Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu naszej gminy tradycyjnie spotkali się na uroczystościach w Tuszynie. Kolejnego dnia, z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów, święto uczciliśmy wyjątkowym "Biegiem po Niepodległą".

W piątek 9 listopada po mszy św. w intencji ojczyzny w asyście Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Szpica" uczestnicy gminnych obchodów przeszli pod obelisk przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Złożyli tam wiązanki kwiatów i wysłuchali okolicznościowych przemówień. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszynie wystąpili z patriotycznym programem artystycznym. Spotkanie było również okazją do uroczystego podziękowania radnym z okazji zakończenia VII kadencji Rady Gminy Dzierżoniów.

Setną rocznicę odzyskania niepodległości mieszkańcy gminy uczcili również w sobotę 10 listopada. W "Biegu po Niepodległą" w Uciechowie wzięli udział uczniowie gminnych szkół i ich nauczyciele. W hołdzie Niepodległej uczestnicy wypuścili w niebo 100 balonów.

Następnie przenieśli się do Sali Kominkowej w Uciechowie, gdzie odbyła się tradycyjna wieczornica. W programie było m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i program artystyczny w wykonaniu uczniów z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś".

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.