Mieszkańcy gminy Pieszyce odwiedzili Owiesno

2021-10-07

Mieszkańcy gminy Pieszyce odwiedzili Owiesno

W ramach kolejnego etapu projektu "Między Ślężą a Sową - wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie rozwoju obszarów wiejskich w oparciu o walory turystyczne regionu" mieszkańcy gminy Pieszyce odwiedzili 6 października Owiesno.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Nasi goście poznali ofertę "Wsi Okrągłego Zamku". Pod okiem sołtys Joanny Pestkowskiej i przedstawicieli stowarzyszenia "Razem dla Wsi" uczyli się tańca średniowiecznego i strzelania z łuku, przespacerowali się wokół ruin zamku i wzięli udział w warsztatach z tworzenia herbów.

Kolejne zaplanowane działanie to konferencja podsumowująca, która odbędzie się 22 października w Mościsku. Projekt zakłada także wydanie publikacji, w której zaprezentowane zostaną atrakcje turystyczne gmin Dzierżoniów i Pieszyce.

Zobacz galerię zdjęć z wizyty mieszkańców gminy Pieszyce w Owieśnie.

Odwiedź portal KSOW
Zostań partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich