Mieszkańcy gminy Dzierżoniów mogą wnioskować o grant na wymianę źródeł ciepła

2022-01-13

Mieszkańcy gminy Dzierżoniów mogą wnioskować o grant na wymianę źródeł ciepła

Gmina Dzierżoniów i Oddział Terenowy Stowarzyszenia "Wolna Przedsiębiorczość" w Świdnicy informują, że uruchomiono możliwość rejestracji w ramach II naboru wniosków o grant w projekcie pn. "Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Obszaru Ziemi Dzierżoniowsko-Kłodzko-Ząbkowickiej (ZKD)

Mieszkańcy gminy Dzierżoniów zainteresowani udziałem w nowym naborze muszą zarejestrować się na stronie https://eko-cieplo.com/panel-grantobiorcy-drugi-nabor/ i założyć indywidualne konto. Rejestracja jest konieczna aby wykonać audyt energetyczny budynku, który jest warunkiem ubiegania się o grant.

W bieżącym naborze lista kwalifikowalnych instalacji, na które będzie można uzyskać grant została ograniczona do:

• pomp ciepła (powietrze-woda)
  • ogrzewania elektrycznego
  • ogrzewania elektrycznego wspomaganego fotowoltaiką.

Nabór wniosków ruszy 12 lutego 2022 r. Rejestracja potencjalnych grantobiorców już się rozpoczęła. Weryfikacja i ocena wniosków potrwa do końca maja 2022 r. Termin oceny może ulec zmianie np. w przypadku dużej liczby złożonych wniosków.

Jest to kolejna szansa dla naszych mieszkańców aby wymienić tzw. kopciuchy na źródła ciepła przyjazne środowisku.