2021-08-05

"Między Ślężą a Sową" - umowa na realizację projektu podpisana

56 128 zł - to kwota, jaką gmina Dzierżoniów pozyskała ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na realizację projektu pn. "Między Ślężą a Sową - wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie rozwoju obszarów wiejskich w oparciu o walory turystyczne regionu". Dotacje przyznane w ramach konkursu trafią do 9 podmiotów z naszego województwa.

4 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Dolnośląskiego odbyło się uroczyste podpisanie umów. W imieniu naszej gminy dokument podpisały Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka i Skarbnik Gminy Agnieszka Hul. W uroczystości uczestniczył również Wicemarszałek Woj. Dolnośląskiego Grzegorz Macko.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Projekt realizowany będzie wspólnie z gminą Pieszyce, Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta oraz Stowarzyszeniem Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko".

Więcej o planowanym przedsięwzięciu pisaliśmy w artykule z 28 maja.

Między Ślężą a Sową - umowa na realizację projektu podpisanaMiędzy Ślężą a Sową - umowa na realizację projektu podpisana