2020-03-11

Marcowa narada sołtysów

Informacje na temat zagrożenia spowodowanego koronawirusem były głównym tematem marcowej narady sołtysów. W spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie wzięli także udział dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz pracownicy urzędu. Posiedzenie odbyło się 10 marca w Urzędzie Gminy Dzierżoniów.

Maria Małecka i Regina Konopska z dzierżoniowskiego sanepidu przedstawiły informacje na temat koronawirusa i jego objawów. Przekazały również, jak możemy spróbować ochronić się przed zakażeniem oraz co robić w przypadku stwierdzenia u siebie gorączki, kaszlu czy duszności.

Sołtysi rozmawiali też o sprawach bieżących, m.in. o utrzymaniu dróg gminnych czy oświetleniu na terenie gminnych miejscowości.

W związku z przypadającym 11 marca Dniem Sołtysa, spotkanie było również okazją do złożenia gospodarzom wsi życzeń oraz podziękowania im za całoroczną pracę na rzecz swoich miejscowości.

Marcowa narada sołtysówMarcowa narada sołtysów