Strona główna

Marcin Pięt pełniącym obowiązki wójta gminy Dzierżoniów

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2023-11-08

Marcin Pięt pełniącym obowiązki wójta gminy Dzierżoniów

aktualności Gmina Dzierżoniów

Marcin Pięt, decyzją Prezesa Rady Ministrów od 7 listopada 2023 r. pełni obowiązki wójta gminy Dzierżoniów. Zmiana na stanowisku włodarza jest wynikiem wyboru dotychczasowego wójta Marka Chmielewskiego na posła na Sejm RP, ponieważ funkcję burmistrza, wójta, prezydenta miasta nie można łączyć z pracą w parlamencie.

Marcin Pięt ma 36 lat, wykształcenie wyższe o kierunku zarządzanie w sektorze publicznym. Dotychczas zawodowo związany był z podmiotami administracji publicznej, parlamentarnej oraz Parlamentu Europejskiego. Jako specjalista w Biurze Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" sp. z o.o. odpowiadał m. in. z obsługę organów spółki. Jego działalność społeczna związana jest z terenem Ziemi Dzierżoniowskiej, zwłaszcza gminy Dzierżoniów. W latach 2015-19 był sołtysem Włók, a w 2018 roku z wynikiem 1205 głosów został wybrany najmłodszym radnym Rady Powiatu Dzierżoniowskiego.

Za swoje społeczne zaangażowanie został wyróżniony przez Wojewodę Dolnośląskiego w konkursie na najlepszego sołtysa 2018 roku, a także z rąk premiera Mateusza Morawieckiego otrzymał medal z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jego działalność dostrzegli również czytelnicy Gazety Wrocławskiej, którzy swoimi głosami przyznali mu tytuł lidera społeczności lokalnej na Dolnym Śląsku, jednocześnie będąc finalistą ogólnopolskim w konkursie "Mistrzowie Agro 2023". Pasjonat wycieczek rowerowych i górskich. Szczęśliwy tata Adasia i Wiktorka.

Wójt przyjmuje mieszkańców i innych interesantów w każdy wtorek w godzinach 12:00-16:30.

Kontakt:
tel. sekretariat: (+48) 74 832 56 95,
faks: (+48) 74 832 56 94,
e-mail: sekretariat@ug.dzierzoniow.pl

Marcin Pięt pełniącym obowiązki wójta gminy Dzierżoniów
powrót do poprzedniej strony