Strona główna

Maluch+ i Senior+ dla gminy Dzierżoniów

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-03-08

Maluch+ i Senior+ dla gminy Dzierżoniów

aktualności Gmina Dzierżoniów

Gminny żłobek oraz miejsce spotkań i rehabilitacji seniorów - to dwa nowe obiekty, które dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z programów Maluch+ i Senior+ będą służyć mieszkańcom naszej gminy. Promesę na te cele z rąk Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcina Zielenieckiego i Wicewojewody Dolnośląskiego Kamila Krzysztofa Zielińskiego odebrała Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

W pomieszczeniach budynku Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie przy ul. Ząbkowickiej 70 zostanie utworzony gminny żłobek. Wartość wnioskowanego projektu to ponad 1,4 mln zł, a wysokość dofinansowania to 1,1 mln zł. Planowany termin otwarcia żłobka to kwiecień 2020 roku.

Drugi projekt, "Adaptacja pomieszczeń na Klub Senior+ w Piławie Dolnej" (złożony w ramach programu "Senior+"), uzyskał dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł. W ramach zadania w pałacu przy ul. Błotnistej 12 w Piławie Dolnej powstanie Klub Senior+ - miejsce spotkań i rehabilitacji seniorów. W przyszłości będą się tam również odbywały zajęcia aktywizacyjne dla najstarszych mieszkańców naszej gminy. Całkowita wartość projektu to 187,5 tys. zł.

Maluch+ i Senior+ dla gminy DzierżoniówMaluch+ i Senior+ dla gminy DzierżoniówMaluch+ i Senior+ dla gminy DzierżoniówMaluch+ i Senior+ dla gminy Dzierżoniów
powrót do poprzedniej strony