2019-07-02

Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach

Już po raz kolejny Ostroszowice i zespół Macieje niezwykle serdecznie przywitały gości na "Maciejowym śpiewaniu". Dwanaście zespołów zaprezentowało na scenie swoje muzyczne umiejętności z prawdziwą pasją i zaangażowaniem.

Biorące udział w "Maciejowym śpiewaniu" zespoły: Florianki, Macieje, NEW-FOLK, Katarzynki, Uciecho-Wianki, Jarzębina, Borowianki, Dzikowianki, Cicha Woda, Karkonosze, Grodzianie i Woliborzanki otrzymały z rąk dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyny Kaczorowskiej pamiątkowe podziękowania. Dużą niespodzianką dla przybyłych było wykonanie "Ostroszowickiej Pieśni" napisanej przez zespół Macieje.

Tegoroczne występy oglądali zaproszeni goście, a wśród nich: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Sekretarz Gminy Ryszard Brzeski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach Urszula Zając, ks. Paweł Kuriata - nowy proboszcz ostroszowickiej parafii, radni i sołtysi gminy Dzierżoniów.

Całość występów udokumentował niezawodny Jerzy Kulka z portalu DOLFIL.pl Dolnośląskie Folkowo i Ludowo.

Do późnego wieczora bawiła gości kapela Nowaki. Pyszny poczęstunek to zasługa pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostroszowic, które we współpracy z sołtysem oraz Radą Sołecką podawały wyjątkowe smakołyki.

Za pomoc w organizacji nagrodziliśmy również młodych adeptów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Ostroszowicach, którzy wraz z opiekunami wysprzątali teren przed imprezą i odmalowali wiatę.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję "Maciejowego Śpiewania".

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta