AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2023-07-11

Maciejowe Śpiewanie

aktualności Gmina Dzierżoniów

Już po raz piętnasty w Ostroszowicach spotkała się muzyczna, ludowa rodzina, aby wspólnie spędzić czas w dobrym towarzystwie i przy ulubionych utworach. W śpiewaniu to jest właśnie najprzyjemniejsze - śpiewać tylko z innymi, nigdy samemu, słyszeć, jak głosy splatają się, ocierają o siebie, dotykają raz szorstko, raz gładko, zbliżają się do siebie i opuszczają - pisze w "Ostatnich historiach" Olga Tokarczuk.

Radość ze wspólnego śpiewania było widać i słychać na każdym kroku podczas sobotniego zjazdu 8 lipca.

Spotkanie oficjalnie otworzyli wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów Justyna Kaczorowska, sołtys Ostroszowic Krzysztof Krupiarz oraz prowadzący Maciejowe Śpiewanie Wojtek Klaus.

Przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez panie z KGW Ostroszowice sił na występ nie brakowało. Na scenie zaprezentowały się Florianki z Olbrachcic, Woliborzanki z Woliborza, Kądziołeczka z Lutomi Dolnej, Grodzianie z Niemczy, Borowianki z Przedborowej, Złotokłose z gminy Kondratowice, Uciecho-Wianki z Uciechowa oraz Katarzynki i gospodarze wydarzenia, czyli Macieje z Ostroszowic. Macieje zadbali o dobre samopoczucie każdego uczestnika muzycznych prezentacji a temperatura sobotniego spotkania rosła z każdą minutą. Na szczęście o bezpieczeństwo zgromadzonych gości zadbała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i OSP.

Pokaz ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej był ważnym uzupełnieniem wydarzenia. Chętni mogli się także dowiedzieć, jak pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom i w jaki sposób zadbać o ich bezpieczeństwo. Maciejowe Śpiewanie wrosło już w historię miejscowości i pokazuje, że wspólnymi siłami można zorganizować każde przedsięwzięcie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tegorocznego koncertu i zapraszamy za rok!

D.W.

Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie Maciejowe Śpiewanie
powrót do poprzedniej strony