"Macieje" z nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

2022-09-13

"Macieje" z nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W Kościele pw. NMP w Kiełczynie w niedzielę 11 września 2022 r. odbył się odpust parafialny. Po uroczystej mszy świętej, wszyscy udali się na festyn charytatywny przy pałacu w Kiełczynie, gdzie zbierano środki na remont kościoła parafialnego.

Przygotowano wiele atrakcji, koncertów zespołów ludowych, w tym obchodzącego 60-lecie działalności zespołu "Macieje". Z okazji jubileuszu Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 15 tys. zł ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrodę wręczyli Wójt Gminy Marek Chmielewski i Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta.