Lipcowe półkolonie w gminie Dzierżoniów

2022-07-07

Lipcowe półkolonie w gminie Dzierżoniów

Od początku lipca w szkołach podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów trwają półkolonie. Na uczniów czeka wiele atrakcji - wycieczki, zajęcia sportowe, gry, zabawy i warsztaty.

W tym tygodniu półkolonie odbywają się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej. Kolejne 5-dniowe zajęcia planowane są w szkole Ostroszowicach, następnie w placówce Mościsku, a w ostatnim tygodniu lipca - w Tuszynie.

W każdy piątek na zakończenie półkolonii w poszczególnych miejscowościach organizowane są festyny z malowaniem twarzy, dmuchańcami, strzelaniem z łuku, grami i zabawami integracyjnymi.

Projekt współfinansowany jest przez gminę Dzierżoniów, która pokrywa koszty zatrudnienia opiekunów oraz transportu na wycieczki. Organizatorem zajęć jest z kolei Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta.