2022-07-13

Lipcowa narada sołtysów

Sołtysi z naszej gminy zebrali się 12 lipca w Urzędzie Gminy Dzierżoniów na comiesięcznej naradzie. Głównym tematem spotkania był program "Czyste Powietrze", którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych.

Szczegółowe informacje o programie i możliwościach pozyskania dofinansowania przedstawiła sołtysom Agnieszka Szabat, która jest przedstawicielką punktu konsultacyjnego programu.

W naradzie uczestniczył też Dariusz Madejski - członek zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Sołtysi rozmawiali również o zmianach w systemie gospodarki odpadami na terenie gminy Dzierżoniów oraz o deklaracjach złożonych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wśród tematów spotkania były także zbliżające się Dożynki Gminy Dzierżoniów, które odbędą się 21 sierpnia 2022 r. w Książnicy.

Lipcowa narada sołtysówLipcowa narada sołtysów