Strona główna

KRUS zaprasza do Ogólnokrajowego Konkursu dla właścicieli gospodarstw rolnych

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-02-26

KRUS zaprasza do Ogólnokrajowego Konkursu dla właścicieli gospodarstw rolnych

aktualności Gmina Dzierżoniów

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII edycji Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".

Konkurs organizowany jest od 2003 r. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcję Pracy. W 2018 r. do grona współorganizatorów dołączyła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w 2019 r. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Honorowy patronat nad XVIII edycją Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W siedemnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 20 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe, a zwycięzca, w ubiegłym roku, otrzymał ciągnik rolniczy o mocy 55 KM.

Konkurs jest jednym z licznych działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, a udział w Konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. Ich właściciele, mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie. Komisje konkursowe podczas wizytacji sprawdzą, czy zasady ochrony zdrowia i życia są stosowane w zgłoszonym gospodarstwie, a także czy eliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe.

Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszenia dostępne są w Oddziale Regionalnym i Placówkach Terenowych KRUS, a także na stronie internetowej.

Termin zgłaszania gospodarstw do Konkursu upływa z dniem 17 kwietnia 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie.

KRUS zaprasza do Ogólnokrajowego Konkursu dla właścicieli gospodarstw rolnych
powrót do poprzedniej strony