Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska". Mieszkańcy Owiesna z nagrodą

2020-12-10

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska". Mieszkańcy Owiesna z nagrodą

Mieszkańcy Owiesna odebrali 9 grudnia nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska" (kategoria "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi"). Gratulacje na ręce sołtys Owiesna Joanny Pestkowskiej złożył wicemarszałek woj. dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Konkurs zorganizowany został przez Urząd Marszałkowski już po raz dwunasty. To jeden z elementów wsparcia, jakie urząd przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w "Odnowie Dolnośląskiej Wsi". Jego celem było wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich, które staną się przykładem dla innych wsi do realizacji podobnych przedsięwzięć.

Kapituła konkursu doceniła mieszkańców Owiesna za ich projekt pn. "Zamkowa przystań - przestrzeń dla radości i aktywności". To niezwykłe miejsce jest sercem "Wsi Okrągłego Zamku". Powstało przy ogromnym zaangażowaniu mieszkańców.

W środę 9 grudnia z przedstawicielkami sołectwa spotkali się również senator Aleksander Szwed, starosta Grzegorz Kosowski i wójt Marek Chmielewski. Oprócz "Zamkowej Przystani" goście mogli obejrzeć zmodernizowaną w tym roku salę wiejską oraz jej wyposażenie zakupione w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Przespacerowali się też po nowym chodniku, który powstał dzięki współpracy gminy Dzierżoniów i powiatu dzierżoniowskiego przy współfinansowaniu z budżetu województwa dolnośląskiego w ramach konkursu pn. "Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2020".

Mieszkańcom Owiesna jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!