Strona główna

Konkurs "Kreatywne Sołectwo" rozstrzygnięty

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-04-02

Konkurs "Kreatywne Sołectwo" rozstrzygnięty

aktualności Gmina Dzierżoniów

Znany już laureatów konkursu "Kreatywne Sołectwo"! Komisja konkursowa oceniała m.in. zaangażowanie sołectw w obszarze odnowy wsi, aktywność na forum gminy i regionu, a także estetykę poszczególnych miejscowości. Laureaci otrzymają nagrody finansowe ze środków gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne.

W tym roku najlepsze okazały się sołectwa:

  • Owiesno - I miejsce i nagroda w wysokości 10 000 zł,
  • Włóki - II miejsce, 6 000 zł,
  • Dobrocin - III miejsce i 4 000 zł.

Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Zarzeka, Mariusz Zawiła, Adam Wolniak, Anna Hoffmann i Henryka Latacz przyznała też wyróżnienia sołectwom: Mościsko za zajęcie IV miejsca (nagroda w wysokości 2 000 zł), Ostroszowice (V miejsce, 1 500 zł) i Myśliszów (VI miejsce, 1 000 zł).

Przyznano również dwa pisemne wyróżnienia: dla Grupy Twórczej z Ostroszowic za wyjątkową aktywność, nieprzeciętne talenty i entuzjazm do działań na rzecz wsi i gminy oraz dla Ludowego Klubu Sportowego Dobrocin i mieszkańców Dobrocina za całokształt prac związanych z budową boiska do piłki nożnej i za promowanie gminy Dzierżoniów poprzez sport.

Bardzo wysokie wyniki osiągnęli również mieszkańcy Uciechowa (laureaci konkursu w 2018 r.) i Piławy Dolnej (I miejsce w ubiegłym roku). Jednak zgodnie z regulaminem konkursu, sołectwa, które zwyciężyły w danej edycji, nie biorą udziału w konkursie przez kolejne 2 lata.

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za dużą aktywność i bezinteresowną pracę na rzecz naszej małej ojczyzny. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sił na realizację kolejnych ambitnych działań.

Tradycyjnie rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród następowało podczas Święta Odnowy Wsi, które w tym roku miało się odbyć 7 kwietnia w Książnicy. Niestety ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, wydarzenie musiało zostać odwołane.

powrót do poprzedniej strony