AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-06-12

Konkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzców

aktualności Gmina Dzierżoniów

"Ekologiczny portret mieszkańca naszej gminy" to temat przewodni tegorocznego gminnego konkursu ekologicznego. 11 czerwca w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu oraz podsumowanie zbiórki baterii, która prowadzona była we wszystkich szkołach z terenu naszej gminy.

Uczestnicy wykonali prezentacje multimedialne z wykorzystaniem tematu przewodniego konkursu. Zgłoszone prace przedstawiają problemy ochrony środowiska naturalnego i propagują wzorce działań ekologicznych - we własnym domu, w najbliższym otoczeniu oraz na terenie gminy. Wszystkie prezentacje ukazują dużą znajomość tematów związanych z ekologią oraz zachowań pozytywnych, jak i tych negatywnych, które młodzi ludzie dostrzegają w najbliższej okolicy.

Laureatami konkursu zostali:

  1. miejsce - Mikołaj Łazarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach,
  2. miejsce - Michał Rosiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach,
  3. miejsce - Kamil Kasztelan z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu upominki.

Prace laureatów można obejrzeć poniżej:

Z kolei w ramach zorganizowanej we wszystkich szkołach z terenu gminy zbiórki zużytych baterii, w roku szkolnym 2018/2019 zebrano łącznie 568 kg odpadów, co stanowi 0,79 kg baterii w przeliczeniu na jednego ucznia.

I miejsce za największą ilość zebranych baterii w przeliczeniu na jednego ucznia zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku. II miejsce zajęło Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie, III - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej, IV - Szkoła Podstawowa w Tuszynie, a V - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzcówKonkurs ekologiczny i zbiórka zużytych baterii - znamy zwycięzców
powrót do poprzedniej strony