Koncert na rzecz Sanktuarium w Kiełczynie

2020-09-08

Koncert na rzecz Sanktuarium w Kiełczynie

"Tobie Patronko, Matko Łaskawa" - to tytuł wyjątkowego koncertu, który odbył się w 6 września w kościele w Tuszynie. Celem wydarzenia było zebranie środków na rzecz remontu Sanktuarium w Kiełczynie.

Na koncert zespołu Gennesaret z Piskorzowa, który włączył się w pomoc w zbieraniu funduszy, licznie przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście: Poseł do Parlamentu Europejskiego Anna Zalewska, Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Stanisław Jurcewicz, Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski oraz Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka. Gościnnie wraz z zespołem Gennesaret wystąpiła mieszkanka Uciechowa Agnieszka Piotrowska grająca na skrzypcach i altówce.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: proboszcz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kiełczynie, stowarzyszenie na rzecz remontu i renowacji zabytkowego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej z Dzieciątkiem Jezus w Kiełczynie i gmina Dzierżoniów.

Koncert na rzecz Sanktuarium w KiełczynieKoncert na rzecz Sanktuarium w KiełczynieKoncert na rzecz Sanktuarium w Kiełczynie