Komisja konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska" odwiedziła Ostroszowice

2022-10-06

Komisja konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska" odwiedziła Ostroszowice

"Teatralne przygody we wsi artystycznych tradycji" to projekt zgłoszony do tegorocznego konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska". W dniu 5 października wieś Ostroszowice odwiedziła komisja konkursowa, na czele której stał Grzegorz Suduł - Dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W atmosferze mieszczańskiego saloniku z lat 20-tych XX wieku, mieszkańcy Ostroszowic zaprezentowali kilka scenek z "Moralności Pani Dulskiej" - sztuki, którą wystawili w ramach projektu w 2021 r. Duża dawka dobrego humoru, wspaniały aktorski talent i niezapomniane wrażenia artystyczne - tak w skrócie można podsumować spotkanie mieszkańców z komisją. "Jesteście amatorami, ale zagraliście jak profesjonaliści" - takimi słowami przewodniczący komisji podsumował aktorskie poczynania mieszkańców Ostroszowic. Zaszczepione przez Pawła i Stefanię Basów idee wiejskiego teatru - odzywają sią po latach.

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska" to jeden z elementów wsparcia, jakie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Jego celem jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich, które staną się przykładem dla innych wsi do realizacji podobnych przedsięwzięć.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za mieszkańców Ostroszowic!