Kolejny sprzęt komputerowy dla gminnych szkół

2020-05-19

Kolejny sprzęt komputerowy dla gminnych szkół

Do uczniów gminnych szkół trafi kolejny sprzęt komputerowy. Tym razem gmina Dzierżoniów zakupiła 21 laptopów i 2 tablety. Wszystko dzięki wnioskowi złożonemu w ramach programu "Zdalna Szkoła Plus".

To już drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Samorządy mogą uzyskać 100% dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo.

W kwietniu do gminnych szkół trafiło już 28 laptopów i tablet. Tym razem kwota, jaką gmina Dzierżoniów przeznaczyła na zakup sprzętu komputerowego, to 55 tys. zł. Środki te zostaną zwrócone przez CPPC.

Działanie jest finansowane w ramach realizacji projektu pn. "Zdalna Szkoła Plus - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

loga projektu