Kolejny sołtys z gminy Dzierżoniów z wizytą w Brukseli

2019-12-05

Kolejny sołtys z gminy Dzierżoniów z wizytą w Brukseli

"Unia to my!" - mówili sołtysi kolejnego wyjazdu studyjnego do Brukseli, który odbył się w dniach 28 - 29 listopada. Tym razem naszą gminę w stolicy Belgii reprezentowała sołtys Dobrocina Grażyna Ziernik.

Podczas wizyty uczestnicy zapoznali się m.in. z priorytetami Komisji Europejskiej oraz dowiedzieli się więcej o podejmowanych przez nią inicjatywach dotyczących wsi i jej mieszkańców. Rozmawiali też o rozwoju infrastrukturalnym wsi, innowacjach w rolnictwie, brexicie i dialogach obywatelskich oraz omawiali doświadczenia sołectw i gmin we wdrażaniu projektów rozwojowych na poziomie regionalnym i lokalnym. Sołtysi spotkali również się z unijnym komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim.

Organizatorem wizyty było Przedstawicielstwo Regionalne KE we Wrocławiu we współpracy z Centrum Wizyt Komisji Europejskiej w Brukseli

Kolejny sołtys z gminy Dzierżoniów z wizytą w BrukseliKolejny sołtys z gminy Dzierżoniów z wizytą w Brukseli