Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem

2021-03-10

Kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem

W sierpniu, jeśli sytuacja związana z pandemią koronawirusa na to pozwoli, nasza gmina już po raz szósty będzie miała zaszczyt współorganizować jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tegorocznej - XXXII edycji "Bukowińskich Spotkań" będą uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru.

W ramach polskiej części festiwalu w dniach 28-29 sierpnia swoją twórczość zaprezentują u nas zespoły folklorystyczne z Rumunii, Ukrainy, Węgier i Polski. Wszystko to dzięki podpisanemu dziś międzynarodowemu porozumieniu. Spotkanie odbyło się w formie on-line. Pod dokumentem swój podpis złożył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Kolejne spotkanie z bukowińskim folkloremKolejne spotkanie z bukowińskim folklorem