Kolejne efekty współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu

2020-01-30

Kolejne efekty współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu

Przedstawiciele sołectwa Ostroszowice wraz z Zastępcą Wójta Gminy Dzierżoniów Jolantą Zarzeką udali się 29 stycznia do Wrocławia, aby zapoznać się z propozycjami zagospodarowania terenu wokół boiska w Ostroszowicach.

Grupa studentów z Chin ze swoją opiekunką dydaktyczną - Dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Ireną Niedźwiecką-Filipiak dokonała inwentaryzacji terenu w kwietniu 2019 r.

W środę studenci zaprezentowali swoje kreatywne koncepcje. Po zakończeniu każdej prezentacji odbywała się dyskusja, w której przedstawiciele delegacji mogli podzielić się z autorami projektów swoimi spostrzeżeniami. Decyzja, które koncepcje wdrożyć w życie, będzie należała do mieszkańców.

Polsko-chińska grupa studentów współpracuje ze społecznością gminy Dzierżoniów już od 5 lat. W tym czasie przygotowywała koncepcje zagospodarowania różnych terenów publicznych.

W 2020 r. grupa będzie pracowała nad projektami zagospodarowania terenu wokół nowo wybudowanej sali wiejskiej w Książnicy.