2021-08-23

Kolarskie emocje w Ostroszowicach

Za nami wyścig CCC Tour Grody Piastowskie. W sobotę 21 sierpnia rozegrany został najtrudniejszy etap tegorocznej edycji. Tego dnia odbył się również ostatni etap "Korony Gór Sowich" - imprezy dla amatorów kolarstwa.

Punktualnie o 10:00 spod Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ostroszowicach wystartowała "Korona Gór Sowich". Od 2017 roku odbyły się już trzy edycje tego wyścigu. W minionych latach każdy uczestnik za wzięcie udziału w danym etapie otrzymywał jedną z czterech części pamiątkowego medalu. Uczestnicy, którzy przejechali wszystkie przełęcze Gór Sowich w poszczególnych latach, oprócz medali otrzymali również okolicznościowe etui. Ostatnia część trofeum była wręczana na mecie wyścigu w Ostroszowicach.

Po starcie "Korony Gór Sowich" odbył się wyścig kolarski dla dzieci. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i upominki.

O 14:00 wystartowali zawodowcy. Na trasie CCC Tour Grody Piastowskie znalazło się 8 skategoryzowanych podjazdów na przełęcze: 2 razy Woliborską, 2 razy Walimską, 2 razy Sokolą oraz Srebrnogórską i Jugowską. Dodatkowo kolarze mieli do pokonania 6 krótkich i bardzo trudnych podjazdów. Po raz pierwszy na trasie pojawił się Myśliszów - podwójny kilometrowy podjazd o nachyleniu około 15%.

Wyniki wyścigów dostępne są na stronie grody.com.pl.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.