Budowa kanalizacji sanitarnej z Włók do Nowizny

2023-05-31

Budowa kanalizacji sanitarnej z Włók do Nowizny

W dniu 26.05.2023 r. Gmina Dzierżoniów podpisała umowę z firmą My Wave na zadanie pn.: "Budowa kanalizacji sanitarnej z Włók do Nowizny wraz z modernizacją przepompowni".

W ramach inwestycji zostanie wybudowany odcinek kanalizacji tłocznej o długości ok. 3 km oraz nastąpi przebudowa głównej przepompowni we Włókach - P4. Oprócz tego zmodernizowanych zostanie kilka mniejszych przepompowni przynależnych do oczyszczalni w Mościsku.

Celem inwestycji jest modernizacja kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Dzierżoniów mająca na celu przepięcie sieci kanalizacji gminnej do oczyszczalni w Dzierżoniowie z wyłączeniem z eksploatacji nieefektywnej oczyszczalni w Mościsku.

Całkowita wartość zadania wynosi 3 997 500,00 zł, z czego 3 797 625,00 zł stanowi dofinansowanie, natomiast 199 875, 00 zł to wkład własny gminy. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec listopada 2023 roku.

Inwestycja współfinansowana jest z programu rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nr 02/2021/583/polskilad.